Paslaugos

Gaminių montavimas

Kokybiškas gaminių montavimas - svarbiausias rodiklis, lemiantis nepriekaištingą gaminių kokybę bei ilgalaikę jų eksploataciją.

Bendros lango izoliacinės savybės ir ilgaamžiškumas daug priklauso ne tik nuo lango kokybės, bet ir nuo montavimo technologijos bei naudojamų medžiagų. Pats jautriausias aplinkos poveikiui yra tarpas tarp lango ir sienos, dažniausiai užpildomas montavimo putomis. Montavimo putos lango tarpo izoliacijai turėtų būti parenkamos turinčios gerą šilumos izoliacijos koeficientą bei nedidelį plėtimąsi. Garų difuzijos nepralaidumas ir juostos naudojimas – tai vienintelis būdas apsaugoti poliuretano putų sluoksnius nuo aplinkos drėgmės prasiskverbimo. Tik sausos putos gali turėti termoizoliacinius ir akustinių parametrus.

 1. Paviršiaus paruošimas
  Vieta kurioje bus statomas lango rėmas turėtų būti lygi, švari tam, kad būtų galima tinkamai uždengti juostomis. Nelygų paviršių būtina išlyginti.
  Juostos tvirtinimas prie rėmo
  Klijuojama garams ir orui nelaidi juosta vidinėje pusėje bei garams ir orui laidi juosta išorinėje pusėje.
 2. Lango tvirtinimas mehcniškai
  Įstatomas lango rėmas į vietą, išlyginamas horizontaliai ir vertikaliai, laikinai sutvirtinamas su kyliukais. Mechaniškai tvirtinama varžtais, kištukais ar konsolėmis nuo viršaus į apačią.
 3. Garų pralaidžios juostelės klijavimas išorėje
  Nulupus apsauginį sluoksnį klijuojama prie prieš tai paruošto paviršiaus. Norint pasiekti efektyvesnį juostos sukibimą rekomenduojamą juosta gerai prispausti, pvz. volelio pagalba. Juostos turi būti apsaugotos nuo atmosferos poveikio per 3 mėnesius nuo priklijavimo.
 4. Tarpų užpildymas montavimo putomis
  Tarpai tarp sienos ir lango rėmo turi būti visiškai užpildyti tampria izoliacine medžiaga, kuri kompensuotų lango rėmo judėjimą, temperatūros svyravimus ir aplinkos atmosferos pokyčius. Geriausi rezultatai šioje srityje pasiekiami su aukštos kokybės poliuretano putomis. Prieš išpurškiant poliuretano putas šiek tiek sudrėkinamas paviršius – tai pagreitina polimerizacijos procesus ir pagerina putų ląstelių struktūrą. Užpildomi tarpai nepilnai, nes putos plėsis kietėjant. Purškiant putas stengtis neviršyti 3 cm poliuretano putų storio. Putoms visiškai sukietėjus, jas išlyginti, atsargiai nupjaustant.
 5. Garų nepralaidžios juostos klijavimas viduje
  Garams nepralaidi juosta apsaugo poliuretanines putas nuo drėgmės prasiskverbimo iš vidaus. Nulupus apsauginį sluoksnį klijuojamos prie prieš tai paruošto paviršiaus. Norint pasiektį efektyvesnį juostos sukibimą rekomenduojamą juosta gerai prispausti, pvz. volelio pagalba. Reikalui esant, papildomai naudojami klijai.

IŠORINĖ JUOSTA

Laidi garams, elastška ir tampri išorinė juosta, neaustinė polipropileno medžiaga – užtikrina vandens garų difuziją lango išorinėje dalyje ir apsaugo nuo vandens ir vėjo. Vidinė juostos pusė yra pilnai padengta klijais, puikiai sukimbančiais su dauguma statybinių medžiagų. Juosta priglunda visu paviršiumi ir po ja nelieka oro tarpų – patogiau tinkuoti. Klijų vietoje juosta armuota tinkleliu. Juostos klijavimui prie lango rėmo patogumui yra lipni juostelė ir kitoje juostos pusėje. Padidintas atsparumas UV spinduliams.

VIDINĖ JUOSTA

Garoizoliacinė, elastiška ir tampri vidinė juosta, neaustinė polipropileno medžiaga – izoliuoja lango jungtį tarp rėmo ir angokraščio nuo oro ir vandens garų patekimo. Vidinė juostos pusė yra pilnai padengta klijais, puikiai sukimbančiais su dauguma statybinių medžiagų. Juosta priglunda visu paviršiumi ir po ja nelieka oro tarpų – patogiau tinkuoti. Klijų vietoje juosta armuota tinkleliu. Juostos klijavimui prie lango rėmo patogumui yra lipni juostelė ir kitoje juostos pusėje.

SAVAIME BESIPLEČIANTI SANDARINIMO JUOSTA

Impregnuota, iš anksto suspausta jungčių sandarinimo juosta. Produktas tinka daugeliui skirtingų tipų judantiems sujungimams.Dažniausiai naudojama langų jungiamiesiems sujungimams pastatuose, ne aukštesniuose nei 100 m. Savaime besipliačianti juosta atspari stipriam lietui iki 600 Pa, pralaidi garams, atspari UV spinduliams, turi puikias šilumos ir garso izoliacines savybes.

Savybės:

Laidi garams
Atspari stipriam lietui
Nepraleidžia vėjo
Gera akustinė ir šilumos izoliacija
Prisitaiko prie netolygumų ir siūlių judėjimų
Atspari UV spinduliams
Nepraleidžia dulkių
Lengvai naudojama
Nereikalauja paviršiaus paruošimo ir vėlesnės apdailos
Lipnus pagrindas ( montavimo pagalbai)
Nepalieka dėmių ant jungčių kraštų
Neutrali ir bekvapė
Išlieka elastinga ir dažoma

Langų montavimas šiltinimo sluoksnyje su termo profiliais A+, A++ energetinio efektyvumo klasės pastatui.

Vokietijoje sukurta sistema skirta tinkamam lango sumontavimui šiltinimo sluksnyje, kurie atitinka A+ ir A++ energetinio efektyvumo klasę.
Ši sistema užtikrina pagrindinius parametrus:
Sertifikuotą statinį įmontuoto lango tvirtumą (nuo 160 kg iki 503 kg vienam tvirtinimo taškui)
Sertifikuotą vėjo apkrovų laikymą (nuo 0,81 kN iki 7,03 kN vienam tvirtinimo taškui)
Sertifikuotą sandarumą (oro pralaidumas prie 1000 Pa a< 0,1 m3/(m h(daPa)2/3. Vandens pralaidumas prie 600 Pa – nėra);
Sertifikuotą garso izoliaciją (Rw 48-56 dB);
Suteikia galimybę didesniam šviesos srauto patekimui į patalpas (montuojamas langas nuo mūro angos į šiltinimo sluoksnį išnešamas nuo 70 mm iki 230 mm);
Bendra sistema (pritvirtinti ir užsandarinti profiliai ir juose įmontuotas langas) turi pasyviems namams tinkamą ir sertifikuotą šiluminę izoliaciją.

Pastate ties angokraščiais ir ties lango ir sienos sandūra susidaro šilumos tilteliai – „šalčio tiltai“. Šio defekto galima išvengti langus montuojant į pastato šiltinamąjį sluoksnį. Tuo pasiekiama, jog lango vidinės dalies ir angokraščių temperatūra tampa aukštesnė ir sumažinama angokraščių peršalimo rizika. Statybinės fizikos specialistai yra apskaičiavę, kad šilumos nuostoliai per langus gali būti net kelis kartus mažesni, kai langai montuojami į apšiltinamąjį sluoksnį.
Šie profiliai ypač tinka sunkiems langams.

Termo sistemos montavimo eiga:

 1. Termo profilių ilgiai supjaunami pagal lango matmenis įvertinus profilių sujungimą ir lango sandarinimo tarpą.
 2. Profiliai kjijuojami ant konstruktyvo tolygiai prispaudžiant ir naudojantis gulščiuku.
 3. Sienai ir profiliui jokio grunto nereikia, tačiau jie turi būti švarūs, nepurvini. Galima klijuoti netgi ant drėgno paviršiaus.
 4. Klijai ant profilio tepami dviem eilėm. Klijai tepami nuo vieno krašto iki kito krašto.
 5. Kampuose klijų juostos turi persikirsti.
 6. Kai priklijuoto profilio klijai sustinkgsta, profilis yra gręžiamas ir prisukamas varžtais prie sienos.

Klijų išeiga – apie 85 ml metrui, t.y. vienos 600 ml pakuotės užtenka apie 7 metrų profilių sumontavimui.

Varžtų išeiga – 3 varžtai vienam bėginiam metrui profilio. Varžtų ilgis parenkamas pagal sienos tipą.

Svarbūs faktai, kuriuos reikia žinoti prieš montavimą:
Klijavimo metu aplinkos temperatūra turi būti nuo 0 iki +40C, o klijavimo paviršiaus temperatūra – nuo 0 iki +35C. Klijuojant žemesnėje temperatūroje, rekomenduojama, klijus pašildyti šiltame vandenyje. profilius prieš klijuojant reiktų laikyti šiltai.
Visiems profiliams nuo 150mm išnešamo gylio ir daugiau, turi būti daromos papildomos atramos/kojos apatiniam profiliui paremti, iš to pačio profilio po 200mm ir sukamos dviem varžtais.

Profiliai skirti langų pakėlimui nuo cokolio:
Profiliai skirti langų pakėlimui nuo cokolio, pamato ar perdangos. Apatinėje dalyje profiliai itin tvirti –, kurie naudojami plastikinių, klijuoto medžio, aliuminio langų ir kitų sunkių konstrukcijų (HSTar Patio stumdomų durų) montavimui. Užtikrina geras šilumines profilio savybes.
Profilių privalumai:
Tvirti – apkrova kyliavimo taškui nuo 200 kg;
Užtikrina geras šilumos sulaikymo savybes;
Didelė profilių masė užtikrina geras garso sulaikymo savybes.

Langų montavimas šiltinimo sluoksnyje su plieno laikikliais
Plieno laikikliai – populiarus būdas montuoti langus šiltinamajame sienos sluoksnyje.
Langų montavimui naudojame tik sertifikuotus langų montavimo elementus.
Plieno laikikliai tinka montuoti įvairių tipų langus: tiek plastikinius, tiek aliuminio ar klijuoto medžio. Laikikliai cinkuojami karštuoju būdu, todėl yra apsaugoti nuo korozijos. Tai nebrangus, bet patikimas ir pasiteisinęs langų montavimo būdas.